189 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Интернет-магазин садовой техники "Agro-Fermer"
+380 (98) 908-35-38
Киевстар
+380 (66) 776-10-02
МТС
+380 (63) 564-03-56
Life

Мотоблоки

Отже, Ви вирішили купити мотоблок помічника на земельній ділянці на довгий період часу. Так як така техніка коштує чимало і купується не на один рік, то до вибору мотоблока потрібно підходити відповідально і розважливо. На Україну завозять досить великий асортимент агротехніки самих різних модифікацій і комплектацій, від самих різних виробників. Ціна на мотоблоки теж варіюється. Так як же вибрати модель мотоблока для конкретних завдань і оптимальний для свого господарства?

Давайте розберемося з основними характеристиками мотоблоків, на які слід звернути увагу: Потужність. Тут все просто, чим більше площа оброблюваної Вами території – тим вище повинна бути потужність вашого мотоблока. Так само слід звернути увагу на тип оброблюваної грунту: на цілині навіть невеликої площі сил Вашому помічникові знадобиться набагато більше.

Паливо. Відразу необхідно вирішити, що для Вас стане пріоритетом. Або бензинові двигуни, які більш тихі і з меншим рівнем компресії, що дозволяє легко запускати навіть взимку, або дизельні двигуни, які мають в рази менша витрата палива, більше тягове зусилля і більш стабільні обороти двигуна. Але відразу хочу уточнити, якщо на маленьких територіях з легкої грунтом цілком можна віддати перевагу комфорту, то на важких грунтах площею від 60 соток працювати бензиновим двигуном буде досить важко.

Вага. Запам'ятайте, без ваги немає зчеплення, без зчеплення немає руху. Звичайно, існують грунтозацепи (металеві колеса) і обважнювачі коліс, але без стартового ваги самого мотоблока вони будуть малоефективні. Тому відразу визначитеся, яку роботу буде виконувати мотоблок. Для легкого мотоблока на важкому ґрунті плуг стане якорем і Вам доведеться докладати чималі фізичні зусилля, що б хоч трохи зрушити його з місця.

Ширина захоплення фрези. Тут теж проблем виникнути не повинно, чим більше ширина, тим менше проходів потрібно буде зробити при обробці ділянки. Зверніть увагу на можливість зміни захоплення фрези шляхом демонтажу її частин. Таким чином, Ви зможете обробляти великі ділянки, а знявши частина фрези культивувати міжряддя. Однак потрібно пам'ятати, що чим ширше захоплення фрези – тим більше навантаження на спину і руки, і тим менше глибина обробки грунту. Наявність ВОМ.

Вал відбору потужності присутня у всіх мотоблоки, на відміну від культиваторів. Він необхідний для агрегатування великої кількості навісного обладнання. Якщо Ви плануєте користуватися вібраційно-грохотной картоплекопалки, роторною або сегментної косарками, активної грунтофрезою та іншої висоти, має привід від ВОМа мотоблока, уточніть його наявність. Ціна і виробник. Хочу винести обидві характеристики одним пунктом, так як вони тісно пов'язані. Конечно итальянские Meccanica Benassi, японские Honda, немецкие MTD представляют давно зарекомендовавшие себя бренды, но и стоят они намного дороже китайских аналогов, таких как Зирка, Заря, Кентавр, Аврора, Зубр, Форте и др.. Ощутимую разницу в работе пользователь почувствует только на профессиональных моделях. Так что гонка за известными марками не всегда оправдана. Конечно, как промежуточный пункт, существуют русские модели мотоблоков Фаворит, Салют, Тарпан, Нева, но и они доступны по цене не для каждого украинца.

Опираясь на эти пункты можно представить примерно следующую зависимость характеристик от обрабатываемой площади: от 15 до 30 соток – подойдет легкий бензиновый мотоблок, мощностью 5 - 6,5 л.с.; от 30 до 60 соток – средний дизельный мотоблок 6 л.с., или бензиновый 9 л. с.; от 60 до 80 соток – средний дизельный мотоблок 8 - 9 л.с.; от 1 га до 2 га – тяжелый дизельный мотоблок 8 - 9 л.с.; от 2 до 4 га - тяжелый дизельный мотоблок 10-12 л.с.; от 5 га - тяжелый дизельный мотоблок 15 л.с. Так же советуем обратить внимание на полезные функции, которые могут облегчить использование агрегата:

Электростартер - облегчает старт машины. Если в малосильных бензиновых мотоблоках он, в общем-то, не нужен, то на тяжелых дизельных становится очень актуален. Разблокировка дифференциала – блокирует левое или правое колесо при повороте и делает управление мотоблоком легким и приятным. Такая функция, зачастую, присутствует у тяжелых и профессиональных мотоблоках. Регулировка руля - позволяет настроить рукоятку в наиболее удобное положение: вверх-вниз под рост оператора; влево-вправо – что бы можно было идти слева или справа от мотоблока. Ручка аварійної зупинки двигуна - відключить двигун в небезпечній ситуації. Зупинка двигуна при недостатньому рівні масла - врятує мотор Вашого мотоблока.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner